Glencarraig Lady League

22 Sep Glencarraig Lady League

Wishing all the riders the very best of luck
All enquiries to [email protected] before next Thursday.
Points from Coilog and Riverlodge will be posted as soon as the results are posted.

Under 11 Year,s Qualified

Waydown Sunflower
Lucy Murphyu 11Q
Knockbawn LadyNiamh Waferu11Q
Lisarulla CloudyEmily Waferu11Q
Beyond PecisionLucy McCarthyu11Q
Bobby joDavid Kentu11Q
My Brown Eye GirlSophie Sheehanu11Q
CappucinoClaire Nestoru11Q
Truddle Stud BubblesJayden DuffyU11Q
JayeeBrona KeaneU11Q
LottoDavid KentU11Q
Bluestone Girl
Carraig Dun
Picketspride Country Squire
Jack Murphy
Alexandra Butler
Sinead McGrath
U11
Un 11
Un 11
Q
Q
Q


Under 9 years Qualified
ArcherLouise Daisy DaltonUn 9Q
Ballyburden BabyMark Byrneu9Q
Ballyknochan TinkerbellDonnacha Burnsu9Q
Breakfast Toast CocoMax Doranu9Q
Killeeany Limited EditionChloe Dunneu9Q
Kilmoylan JoeyMark Byrne                    u9Q
Lenamore Jump for JoyEmily McCarthyun 9Q
Little DollyIsabella BatesUn9Q
Little TatyoAnna Moloneyun 9Q
LotsoLucy Kentun 9Q
Midnight SkyGrainne Keoghun 9Q
Monserrete SeamistDonnacha Burnsun 9Q
Sunshine SheltieMichael Dunneun 9Q
VladimirGrainne Keoghun 9Q
Horrizon StarBlanthaid Murphyun 9Q
AngelHannah Rose Rocheun 9q
Windale Honey BeeJack Hargadenun 9q
Woodpark RaphaelCaoimh Murphyu9Q
Deeper ShadeReuben Dunneu9Q
MysterixKate Mooreu9Q
SwiftRachel Shehanu9Q
Cuffstown QueenieRachel Stacku9Q

Leader Boards for all other riders – Two shows left- COILOG ON THIS Thursday and Riverlodge this Saturday. (declarations must be made immediately after the class at Riverlodge on Saturday as a draw will be made.

Under 9 years50
CappachinoClaire Nestor5050
ArcherLouis Daisy Dalton19040505050
Ballymore Finn BobCharolette Butler150505050
Cabra shooting starSusan Brannigan905040
Knocklock Kit KatEmily Pagan1005050
McKayTommy Moloney18050404050
Sandyhill OscarTommy Moloney150505050
Trigger VangloriousBlanthaid Murphy1005050
Annamore Little OneOrla Cleary5050
Ballyduff PaddyFiona White5050
Blaenpentre PatrickBridie O’Looney3030
Brookvale Royal ConsortAlice Steele1010
Brookwater ActionmanLucy Kent4040
Big Boy Bubble GumCaidin Corblly5050
Dancing CrystalAnnie Hughes Kennedy4040
Dewisant LoganSarah Ryan Delaney5050
Ganaway BreezeMax Doran4040
Glasmullin TristinRyan O Neill5050
Kilcoran   CarlosKarl Thompson5050
Kilmacomma JosieLuke Thompson5050
Kilmoylan JaffaKatie McCarville5050
Lianiafanfawr BryanAlagail Byrne5050
Little Miss SassieAmelia Fitzgerald Whelan5050
Little DollyIsabelle Bates3030
Mind your biscuitsAllana Hawkins3030
My brown eye girlRachel Sheehan5080050
Northern LadLauren Blake5050
Riverside GoldielocksLucia Keane5050
SabrinaMax Galway601050
SHL Little RocketEllen Cash2020
Sparkling in the RainClaudia O Neill5050
Star CedarRonan Duffy5050
The WooAva O’Neill804040
Twinkle Star CedarRonan Duffy5050
Victoria PlumCharlotte Jane Ryan905040
TotalCoilogInistogueMullingarWexfordDunamagginWarringtonButterfly FarmCoilog 2Coilog 3Warrington 2BroadmeadowsCoilog 3Riverlodge
Under 11 years Leader Board
Horrizon StarBlanath MurphyU111005050
Kilmoylan JoeyMark ByrneU111005050
Little Dolly Isobel BatesU1116010505050
Muskery CrusadderJayden DuffyU11150505050
Northern LadLauren BlakeU11130404050
Ballymore Finn BobCharlotte Butler5050
PeachesSinead McGrath90105030
Ballyburben BabyMark Byrne5050
Ballyfree Tiger LillySienna Donnelly4040
Ballyknocken TinkerbbellDonnache Burn5050
BBS Primrose YellowLouis Masterson905040
Blue Star QuestCayleigh Collins5050
Breakfast Toast CocoMax Doran5050
Bubblegum BouncerFrancesca Williams Wenster4040
Ballyduff PaddyFionn White4040
Big Guy Bubble GumCaidin Corblly4040
Cartier Toffee PopAbigail Byrne1010
Cree SplashHolly Halford5050
Carraig DunAlexandra Butler90405050
Cratloe TommyMax Galway4040
Charlie’s PrideSopie Mae Kerin5050
Deep ShadeRuben Dunne5050
Dewisant LoganSarah Ryan Delaney5050
Dun Dazzled DreamNano Creighton5050
Fabulous FeetJoe Widger5050
Goldies BestHonor Daly5050
Gleninag Inis DomAnnie Hynes5050
Kilmoylan JaffaKatie McCarville4040
Knockmarshall BlackieEvan Carr4040
Lanner EyeHarriet Brady4040
Little LadyYulia Di Nardi maher
Little Miss SassyAmelia Fitzgerald4040
LinafanfawrAgigale Byrne4040
LotsoDavid Kent5050
Lantine TulipOisin Goff4040
MysterixKate Moore5050
Mary RoseAlice Curley5050
PicketsprideCountry SquireSinead McGrath3030
Quinspool skyeLucy Donnelly1010
Red Hot PatootieMeabh Doyle5050
Riverdale BuzzRuby Mullins5050
Rookery FitzPatrick Byrne5050
Riverside GoldielocksLucia Keane5050
Ravensdale RossiEllie Rogan5050
Red Rick hunderTom Neestor5050
SebrinaMax Galway5050
SmokerSarah O’Dwyer5050
Shin a WillJayden Duffy5050
SwiftRachel Sheehan101010
Tellynau JamillaFia Mai guinan5050
Trendy TazGrace Carr5050
Western GaleAlice Hartford9050
u9Woodpark RaphaelCaoimh Murphy16040504030
TotalInistogueCoilogMullingarWexfordDunamagginWarringtonButterfly FarmCoilog 2Coilog 3Warrington 2BroadmeadowsCoilog 3Riverlodge

Queries re your rider/pony points – all queries by email to [email protected] before thursday next. Please confirm the age catagory that your rider qualifies.

NB Riders may not jump in Under 11 if they are under 9 years. Please enjoy your final. Congratulations on qualifying for the final.
Enquieres to:
[email protected] No phone calls please.

Entry fee- 25 euro.

Prizes in Kind . under 9 years
Winner – Sash, Rosette, carnation, medal, rug, trophy
2nd . 6th: Rosette, carnation, medal, trophy & rug

Best Turned Out Trophy and Sash.

All competitors receive a medal and trophy.

Under 11 years Final
Winner – Sash, Rosette, carnation, medal, rug, trophy
2nd . 6th: Rosette, carnation, medal, trophy & rug

Best turned out – Trophy and sash